Wyposażenie salonu

Kiedy już możemy wejść do nowego domu czy mieszkania to pełna parą zabieramy się nad wykończeniem wnętrza. Wnosimy farby, malujemy, układamy podłogi, dywany. Zajmujemy się meblami. Ustawiamy je. Wszystko zaczyna nabierać. Jednak zanim będzie idealnie musimy w tym mieszkaniu chwilę pomieszkać. Zastanowić czego brakuje. Co jest niepotrzebne, a co należy przenieść.  I  dopiero wtedy z czystym sumieniem możemy zająć się wyposażaniem salonu.

W salonie nie może zabraknąć doskonale dobranych zasłon i firan. Najlepiej by było gdyby miały kolor współgrający z kolorem ścian. Najprawdopodobniej będzie to jakiś odcień brązu,

Ważnym elementem salonu jest zastawa. Różne kieliszki do szampana, wina czy wódki muszą znaleźć się w barku lub na półkach przeszklonych szafek. Skoro mamy już barek, warto wyposażyć go w dobre trunki, które będziemy wyciągać na specjalne okazje.

Wielu z nas nie wyobraża sobie salonu bez telewizora. Czy jest on konieczny to sprawa indywidualna.  Jednak mimo wszystko kilkadziesiąt cali na ścianie zawsze będzie wyglądać doskonale.

Salon powinien być wyposażony w łóżko rezerwowe. To dobre rozwiązanie zwłaszcza gdy zjawią się goście. Wtedy zawsze możemy ich przenocować w dobrych warunkach. Taka inwestycja nie udeży nas po kieszeni a znacząco może nam ułatwić życie.