Różne kształty okien

Wszędzie szukamy odmiany. Lubimy rzeczy które różnią się nieznacznie od tego co posiadają inny. Od ekstrawaganckich butów poprzez  rower z czerwonymi szprychami na ciekawych oknach w domu skończywszy. Zadajecie sobie zapewne pytanie: Co  może być wyróżniającego się w oknach? Otóż odpowiedź jest prosta. Rozmaite kształty okien mogą sprawić że nasz dom stanie się wyjątkowy. Tylko trze uważać żeby nie wyglądał dziwnie, przynajmniej zbyt dziwnie. Jak to zrobić? Jakie kształty okien możemy znaleźć na rynku? Na co uważać? Odpowiedź na te i na wiele innych pytań znajdziemy poniżej.

Najpopularniejsze kształty okien

Najpopularniejsze ciekawe kształty okien to okręgi. Spotykamy je dość często, nawet w przedwojennym budownictwie. Są one ciekawy wykończeniem stryszku, albo poddasza.

Na rynku istnieją firmy które wykonają każdy zaprojektowany przez nas wzór okna. Od prostych wzorów czworoboków, po skomplikowane mozaiki, które swoim wyglądem będą nawiązywać do motywów kwiatowych, albo wzorów regionalnych. Tego typu okna mogą stać się dziełem sztuki. Jest jednak jedno zagrożenie, pewne projekty wykonane przez nas mogą być tak skąp likowane, że takiego okna nie otworzymy. Warto więc zapytać specjalistę zanim wmurujemy nową framugę w ścianę.