Pomysł na choinkę

Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym nasz dom jest ozdobiony i udekorowany bardziej i intensywniej niż zwykle. Pojawiają się stroiki, światełka, świąteczne obrusy, a nawet firanki w oknach z wyhaftowanym Mikołajem. Do tego dochodzi choinka, która obowiązkowo musi znaleźć się w każdym domu czy mieszkaniu. Jak w takim razie dobrać choinkę, aby prezentowała się wyśmienicie, świetnie wyglądała i jednocześnie trzymała się jak najdłużej?

Po pierwsze musimy zdecydować, czy chcemy żywą czy sztuczną choinkę. Oczywiście jest wiele dobrych i złych stron każdego wyboru. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że żywa choinka mimo wszystko zapewnia bardziej świąteczną atmosferę nie tylko wyglądem, ale np. swoim wyjątkowym zapachem. Dlatego lepiej zdecydować się na choinkę żywą.

Stojaczek na choinkę

Kiedy już taką przytargamy do domu czy mieszkania, dobrze jest znaleźć jej jakiś stojaczek. Dobrze jest, aby była ona wbita w wilgotna gąbkę – w ten sposób wytrzyma ona dłużej i utrzyma swoją świeżość. Potem już tylko należy dobierać odpowiednie ozdoby.

Trzeba pamiętać aby z niczym nie przesadzić. No i koniecznie ozdoby i bombki powinny z sobą współgrać i pasować do siebie tak, aby za bardzo nie razić oczu. Wszystko musi być odpowiednio wyważone, aby prezentować się jak najlepiej.