Podłoga z płytek

Kiedy decydujemy się na remont domu, czy mieszkania, jednym z aspektów, które chcemy zmienić są również podłogi w poszczególnych pomieszczeniach. Rodzajem podłóg, które są wybierane najczęściej, gdyż uważane są za najbardziej praktyczne, są podłogi z płytek. Warto jednak przemyśleć ten wybór i zastanowić się nad wszelkimi wadami, jak i zaletami tego rodzaju podłogi.

Niewątpliwie podłoga z płytek jest niesamowicie praktyczna. Płytki łatwo się czyści, nie sprawia trudności zmycie brudu, czy dokładne wyczyszczenie takiej płytkowej podłogi. Inną zaletą jest prezencja i ogólny wygląd. Podłogi z płytek prezentują się naprawdę świetnie w każdym niemal pomieszczeniu i nadają się zarówno do kuchni, jak i do łazienki. Zaletą jest również aspekt finansowy – cena płytek na pewno różni się sporo od cen podłóg np. panelowych czy drewnianych.

Jednakże trzeba wziąć pod uwagę również wady podłogi z płytek. Przede wszystkim jest to chłód jaki bije od ceramiki. Nie nadają się więc one do mieszkań, gdzie przebywają dzieci, bowiem chodzenie po takich podłogach może odbić się na zdrowiu tych najmłodszych. Inną wadą jest wytrzymałość. O płytki trzeba dbać i uważać na to, aby ich nie zniszczyć, bowiem łatwo one pękają, czy rozchodzą się.