Kolory ścian w sypialni

Bardzo trudno jest dobrać kolor ścian do sypialni, którą mamy dzielić z współmałżonkiem. Ciężko dobrać coś co będzie odpowiadać dwójce ludzi, dlatego chyba najwięcej czasu zajmuje wybór odpowiedniego odcienia farby na pomalowanie ścian w małżeńskiej sypialni. A to zbyt jasny, a to zbyt ciemne, a to zbyt rzuca się w oczy, a to razi za bardzo w słonecznie dni… Trudne to zadanie dogodzić dwóm osobom w jednej kwestii. Dlatego należy do tego podejść sposobem i skoro nie można wybrać czegoś co podoba się obojgu, to najlepiej wybrać coś co każdemu się nie podoba.

Chociaż może to wydawać się dziwne, to jednak jest najrozsądniejsze. Warto odrzucić od siebie wszelkie zamiłowania i ulubione kolory i skupić się na tych, które po prostu ładnie się prezentują. Skupić się przy jednoczesnym przestrzeganiu pewnych zasad co do doboru koloru do sypialni.

Przede wszystkim musi to być kolor jasny, albo blady przynajmniej. Nie ma nic gorszego niż mordowanie ścian sypialni kolorami jaskrawymi, czy aż nazbyt pełnymi, czy chociażby ciemnymi. Granat i czerń to niekoniecznie coś co pasuje do sypialni. Dlatego warto jest skupić się na kolorach pastelowych, delikatnych, często aż za bardzo. Lepiej bowiem mieć czegoś jaśniejszy odcień, niż potem denerwować się na samą myśl słowa sypialnia.