Kolory ścian w pokoju dziecięcym

Rzeczą wiadomą jest to, że najbardziej na świecie troszczymy się o własne dzieci. Zwłaszcza jak są dopiero w drodze. Nic w tym dziwnego, bo przeciez dziecko jest naszym największym skarbem. Zapewniamy mu ochroną, pozwalamy bezpiecznie dorosnąć. Nie pozwalamy go skrzywdzić. W domu natomiast tworzymy mu najlepsze warunki do nauki i rozwoju. Poprzez miłość i nasze starania. Dlatego każdy detal w jego pokoju jest ważny. Każdy od dywanu po kolor ścian.

Małe dziecko nie ma żadnego gustu. Jednak pewne barwy szczególnie mogą go ucieszyć. Szczególnie dobre są ciepłe kolory, które przy tym nie są nachalne. Odcienie zieleni, delikatnego błękitu i różu. Dobrze sprawdza się kolor żółty i pomarańczowy. Wszystkie te barwy stymulują rozwój dziecka. Szczególnie  w pierwszych miesiącach życia.

Warto także dostosować pokój do płci dziecka

Na początku może to nie robić różnicy w jakim kolorze są ściany. Jednak nie ma sensu przemalowywać pokój pięciolatkowi z różowego na niebieski. Najlepiej od razu pokryć pokój taką farbą, żeby wystarczyła na dłużej. Ogólnie rzecz biorąc niewskazane jest malowanie pokoju dziecka, wszystko dlatego, że unoszące opary z farb nie działają najlepiej na młody organizm.