Jesienne dekoracje w domu

Co prawda do jesieni jeszcze daleko, ale jakoś teraz tak na myśl przychodzą mi te piękne złote słoneczne dni. Wszystko pewnie przez tą pogodę.

Niedawno znalazłem w szufladzie kilka reliktów jesieni i myślę że warto je wykorzystać w dekoracji mieszkania. Zwłaszcza teraz gdy próżno szukać kwiatów i jakiekolwiek żywej zieleni. Takie resztki jesieni mogą ożywić nasze otoczenie. Szczególnie dobrze prezentują się kasztany. Zwłaszcza jeżeli włożymy je do przeźroczystego wazonu. Nie musimy wkładać do niego kwiatów. On sam w sobie stanie się już ozdobą.

Skąd taki pomysł?

Nie jest on zbyt oryginalny, bo przecież wiele jest osób, które zbiera korki po winie w taki sposób. Ot zapożyczenie. Jesienne Liście ożywią każde pomieszczenie. Trzeba je tylko mieć. Zwykle mamy gdzieś zasuszony bukiecik. Warto go odkurzyć i postawić w wazoniku. Zastąpią nam kwiaty, przynajmniej do dnia kobiet.
Wykorzystać możemy również barwy jesieni. Brązy, żółcie i odcienie złota, dodadzą nam energii i pogody ducha, zwłaszcza że za oknem zimno wietrznie i mokro. Na wiosnę jeszcze
próżno czekać. Zima może wrócić, tym milej wtedy będziemy spoglądać na jesienne atrybuty, które ożywiają nam pomieszczenia wokół nas.